Dota 2 – turniej The International 2016 z największą pulą nagród w historii e-sportu

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 27.07.2016, 11:07


Kategorie: Newsy

Fani profesjonalnych rozgrywek w grze Dota 2 z pewnością ostrzą sobie zęby na zbliżający się wielkimi krokami Zawody The International 2016, w którym o główną wygraną powalczy 16 zespołów z całego świata. A Potrzeba przyznać, że jest o Cóż się bić: swoistą tradycją tych zawodów stało się, że kolejne edycje pobijały rekordy dotyczące ogromnych puli nagród. W 2014 roku uzbierano Nieomalże 11 milionów dolarów, a w kolejnej edycji Ku podziału było Powyżej 18 milionów. W tym roku Zapas nagród będzie W dalszym ciągu większa.


Dota 2 to Dzisiaj najbardziej dochodowa bicz e-sportowa, z pulami nagród w turniejach sięgającymi Quasi 20 milionów dolarów. - Dota 2 – Spotkanie The International 2016 z największą pulą nagród w historii e-sportu - wiadomość - 2016-07-27
Dota 2 to Akurat najbardziej dochodowa knut e-sportowa, z pulami nagród w turniejach sięgającymi Omalże 20 milionów dolarów.

W puli nagród The International 2016 znajduje się aktualnie 18 557 128 dolarów. Porównywalnie Jeśli edycje sprzed dwóch ostatnich lat, tegoroczna odsłona zawodów stała się więc turniejem o największej puli nagród w historii e-sportu. Pamiętajmy jednak, że rozpoczęcie TI6 (skrót od The International 2016) przewidziane jest na 3 sierpnia. Oznacza to, że Wskutek pozostały tydzień Ogół ta z pewnością Oprócz tego wzrośnie i Ktoś wie – być może przekroczy ona barierę 20 milionów dolarów.

Pula nagród TI6 jest naprawdę Niesamowicie duża, zwłaszcza jeśli porównamy ją Ku innych dyscyplin e-sportowych. Przykładowo, 23 lipca rozpoczęły się pierwsze duże zawody w grę Overwatch, aspirującej Na grona produkcji nastawionych na elektroniczną rywalizację na profesjonalnym szczeblu. W stawce turnieju znalazło się „jedynie” 300 000 dolarów. Pozostając W obecności firmie Valve, odpowiedzialnej Podczas Dota 2, można także przeanalizować ich drugą produkcję e-sportową, To jest Counter-Strike: Global Offensive. W Jejku przypadku dwa ostatnie największe turnieje, tzw. majory, miały w puli nagród 1 000 000 dolarów.

Tak ogromna Zasób nagród W kierunku wygrania w TI6 jest Aczkolwiek w dużej mierze zasługą samej społeczności gry Dota 2. Początkowa Sumka pieniędzy w turnieju, przekazana od firmy Valve, wyniosła albowiem 1,6 miliona. Pozostałe 16 957 128 dolarów pochodzi od graczy, którzy kupują specjalne przepustki: tzw. Battle Passy, z których sprzedaży 25% pieniędzy trafia bezpośrednio Ku puli. Battle Pass daje graczom możliwość zdobycia Wiekopomnych skarbów plus innych nagród w Dota 2, dzięki wykonywaniu misji Azaliż odblokowywaniu celów społeczności. Po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę turnieju.

18,5 miliona dolarów w puli nagród turnieju e-sportowego z pewnością robi wrażenie, zwłaszcza biorąc W okolicach uwagę niektóre tradycyjne dyscypliny sportowe. Przykładowo, zeszłoroczna Publikacja Mistrzostw Świata w krykiecie miała w puli 10 milionów, a słynne Tour de France 2 miliony (choć z kolei w zawodach Wimbledon 2016 W kierunku podziału było Z górą 28 milionów). Przypominamy, że The International 2016 rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa 10 dni – Epilogowy dzień rozgrywek zaplanowano na 13 sierpnia. Rozgrywki po Kułak piąty odbędzie się w Seattle i będzie trzecim z rzędu wydarzeniem mającym Lokalizacja w hali widowiskowej KeyArena. TI6 będziecie mogli oglądać W czasie pośrednictwem platformy Twitch.


Tagi: gry na świecie Dota 2 e-sport / turnieje rekordy The International Valve Software PC
Skomentuj post: