Jak oczyścić organizm z toksyn? Dieta oczyszczająca, błonnik witalny czy inny sposób?

Detoksacja organizmu to proces, który realizować należy regularnie. W dzisiejszych czasach łatwo o zanieczyszczenie narządów wewnętrznych. Genetycznie modyfikowane jedzenie, wszechobecne spaliny i smog oraz używki (papierosy, alkohol) z całą pewnością nie są przyjacielem Twojego organizmu.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Detoksację można przeprowadzić w sposób naturalny wykorzystując produkty domowego użytku. Przedstawiamy pięć – najskuteczniejszych i najpowszechniej wykorzystywanych przy oczyszczaniu organizmu.

Awokado – doskonałe źródło witamin i minerałów. Obecność glutationu w tym owocu sprawia, że awokado to świetny neutralizator wolnych rodników i pestycydów. Owoc wykazuje równieź właściwości ochronne dla mózgu i serca.

Żurawina – posiada właściwości antybakteryjne i antyzapalne. Liczne antyoksydanty usprawniają detoksację organizmu. Owoc ten wykazuje również działanie wspomagające zęby i dziąsła, a także chroni przed wrzodami.

Cytryna – przeciwutleniacze znajdujące się w soku z cytryny wspomagają oczyszczenie organizmu i przyśpieszają przemianę materii. Cytryna to także świetne źródło witaminy C, która gwarantuje zwiększoną odporność organizmu.

Kapusta – bogactwo mineralne i witaminowe sprawiło, że kapusta stała się na tyle uznanym warzywem, że stworzono liczne jadłospisy (tzw. Diety kapuściane) oparte właśnie na niej. Nie ma w tym nic dziwnego- wszakże, kapusta to samo zdrowie. Wspomaga procesy detoksacyjne – usuwa zanieczyszczenia i produkty uboczne przemiany materii.

Brokuł – warzywo, które doskonale sprawdza się przy oczyszczaniu wątroby i usuwaniu złogów tłuszczu oraz złego cholesterolu.

Czy owoce i warzywa to wszystko?

Detoksację organizmu można przeprowadzić także za pośrednictwem suplementów bogatych w babkę jajowatą i babkę płesznik. Te dwa produkty są głównym składnikiem błonnika witalnego, który ostatnimi czasy stał się niezwykle popularny.

Błonnik witalny dostępny jest w aptekach, drogeriach. Nabyć go można także za pośrednictwem Internetu.

Błonnik witalny, czyli dwie pieczenie na jednym ogniu

Błonnik (włókno pokarmowe) to wszelkiego rodzaju substancje nie podlegające trawieniu w układzie pokarmowym człowieka. Na błonnik składają się składniki polischarydowym oraz niepolischarydowym.

Właściwości błonnika pokarmowego

Właściwości i działanie błonnika pokarmowego są powszechnie znane. Substancja ta była bowiem przedmiotem wielu badań. Podstawowe działanie błonnika to:

  • zmniejszenie głodu
  • zapobieganie nowotworom w układzie pokarmowym
  • stymuluje prawidłowy rozwój flory jelit
  • reguluje częstotliwość wypróżnień
  • spowalnia rozkładanie się węglowodanów
  • obniża ciśnienie
  • ogranicza wchłanianie cholesterolu

Jak widać, właściwości pro-zdrowotne błonnika pokarmowego są naprawdę bardzo liczne. Mimo to, bardzo dużo ludzi nie dba o to, by spożywać jego odpowiednia ilość każdego dnia. Wynika to między innymi z szybkiego trybu życia i braku czasu.


Alternatywę stanowi błonnik witalny w proszku/tabletkach. To rozwiązanie wygodne, które gwarantuje równie dobre rezultaty, co suplementacja błonnika w naturalnych produktach.

Błonnik witalny to substancja, która zwykle bazuje na: nasionach babki płesznik, nasionach babki jajowatej i siemieniu lnianym. Skuteczny, potwierdzony badaniami klinicznymi suplement stanowi wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy dbają o zdrowie układu pokarmowego i wydalnicznego.

Błonnik witalny, a odchudzanie

Błonnik pełni również rolę odchudzającą organizm.

Błonnik witalny hamuje uczucie łaknienia, dzięki czemu stanowi suplement bardzo często polecany osobom odchudzającym. Czy to dobra propozycja dla osób z nadwagą?

Oczywiście. W przeciwieństwie do wielu innych preparatów, skuteczność błonnika została potwierdzona badaniami. To pewnego rodzaju gwarancja na to, że błonnik działa i będzie mieć wpływ na odchudzanie danej jednostki.

Jednocześnie, należy zauważyć, że błonnik wymaga wsparcia w postaci diety (nie głodówkowej!) i treningu. Wówczas, efektywność preparatu będzie naprawdę wysoka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *