Sposoby na zakwaszony organizm. Jak przywrócić równowagę?

Dyskomfort trawienny bardzo często jest wynikiem niewłaściwej diety. Niezdrowe odżywianie może skutkować między innymi zakwaszeniem organizmu, czego skutkiem mogą być wymioty, biegunka, silne bóle brzucha oraz niestrawność.

Równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie

Utrzymanie tzw. równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie powinno stanowić jeden z priorytetów naszej diety. pH powinno wynosić od 7,35 do 7,45. Wówczas, praca układu trawiennego będzie najwydajniejsza.

Niestety, poprzez nierozsądne odżywianie i korzystanie z produktów kwasotwórczych (m.in.: słodkie gazowane napoje, czerwone mięso itd.) kwasowość organizmu wzrasta, co powoduje dolegliwości trawienne.

Sposoby na zakwaszony organizm

Na całe szczęście, zakwaszenie organizmu można w pełni wyeliminować. Najczęściej zastosowanie znajdują domowe receptury. Wszak, istnieje wiele produktów spożywczych, które pozwalają utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Zaliczamy do nich:

 • Sodę oczyszczoną
 • Ocet jabłkowy
 • Sok z cytryny
 • Sok z limonki

Stosowanie powyższych środków pozwala przywrócić optymalne pH i tym samym wyeliminować problemy o charakterze trawiennym.

Odkwaszanie organizmu – przepisy

Prezentujemy kilka receptur na odkwaszenie organizmu:

 1. Koktajl sodowy (stosować: 1 raz dziennie)
  ¼ łyżeczki sody oczyszczonej + 1 łyżeczka cukru + 100 ml wody
 2. Cytrusowa mieszanka (stosować 2 razy dziennie)
  Sok z połowy cytryny + sok z połowy limonki + 100 ml wody
 3. Jabłkowa cytrynka
  Ocet jabłkowy (2 łyzki) + sok z jednej cytryny + 100 ml wody

Wygodna alternatywa – Spirulin Plus

Organizm można odkwasić również wykorzystując suplementy diet. Doskonałym rozwiązaniem na odkwaszanie jest Spirulin Plus. Innowacyjna kompozycja składników – spiruliny i chlorelli daje doskonałe rezultaty. Regularne stosowanie pozwala bowiem nie tylko odkwasić organizm, ale także zachować równowagę kwasowo-zasadową. Dodatkowo, Spirulin Plus jest doskonałym środkiem na pozbycie się zbędnej wody z organizmu oraz nabranie sił witalnych.

Spirulin Plus – co to takiego?

Spirulin Plus to suplement diety, który w swoim składzie zawiera kilka niezwykle skutecznych składników, a mianowicie:

 • Spirulina
 • Chlorella
 • Mniszek Lekarski
 • Lucerna Siewna
 • Pokrzywa Zwyczajna
 • Zielona Herbata
 • Cynk

Taka kompozycja to gwarancja nie tylko bardzo wysokiej skuteczności, ale także pełnego bezpieczeństwa stosowania. Spirulin Plus nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. Może być wykorzystywany przez osoby w każdym wieku.

Spirulin Plus – nie tylko na odkwaszanie?

Poza odkwaszeniem organizmu i utrzymaniem tzw. równowagi kwasowo-zasadowej, Spirulin Plus sprawdza się również w roli suplementu wspomagającego usuwanie nadmiaru wody z organizmu oraz zwiększającego witalność. To swojego rodzaju naturalny detoks, który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, urodę oraz samopoczucie.

Niewątpliwie, w swojej kategorii jest jednym z liderów. Wygodne kapsułki pozwalają osiągnąć doskonałe rezultaty już po kilku tygodniach stosowania.

Spirulin Plus – opinie

Opinie na temat Spirulin Plus są zwykle bardzo pozytywne. Sporadycznie znaleźć można recenzje negatywne, nie mniej jednak są one wątpliwego źródła.

Spirulin Plus to produkt popularny, ale nie reklamowany. Wysokie zainteresowanie zawdzięcza tzw. poczcie pantoflowej, czyli wzajemnym polecaniu produktu, co jest dostateczną rekomendacją.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach, niezdrowe nawyki żywieniowe niosą za sobą naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne. Bardzo często, efektem niewłaściwej diety jest tzw. zakwaszenie organizmu.

Wywoływane jest głównie przez nadmiar w diecie takich produktów jak: wieprzowina, słodycze, słodziki, słodkie napoje gazowane, sery, kakao. Skutkiem zakwaszenia są problemy natury żołądkowo-jelitowej: bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem, uczucie kwasowości.

Metod walki z zakwaszeniem jest wiele. Począwszy od tzw. diety zasadowej, poprzez domowe mikstury, a skończywszy na suplementach diet. Dzisiaj pragniemy przedstawić jeden z najpopularniejszych preparatów na odkwaszanie – Spirulin Plus.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *