Cellulit: jak powstaje, jak zapobiegać i jak usuwać?

Cellulit to zmora wielu kobiet. Szacuje się, że na zaburzenia w budowie tkanki tłuszczowej cierpi około 30% kobiet. To problem, który nie zagraża zdrowiu, ale jest niezwykle nieestetyczny. Zwykle, cellulit pojawia się na udach, pośladkach. Niekiedy spotkać się można z nim na łydkach, plecach oraz brzuchu.

Nie da się ukryć, że cellulit to defekt niezwykle nieestetyczny, który – co istotne – coraz częściej dosięga także kobiety szczupłe, które nie borykają się z nadmierną masą tłuszczową. Dowiedz się jakie są przyczyny tego problemu, jak go wyeliminować oraz co zrobić, aby mu zapobiec.

Co sprawia, że powstaje cellulit?

Zdecydowanie najczęściej cellulit pojawia się na skutek rozmaitych zaburzeń hormonalnych. Jednakże to przyczyna, która kreuje cellulit tylko i wyłącznie u kobiet (około 95% zdiagnozowanych przypadków).

Cellulit może być także efektem nieprawidłowości w odżywianiu. Niezbilansowana, niepełnowartościowa i zbyt obfita w tłuszcze dieta bardzo często skutkuje rozmaitymi defektami, w tym właśnie cellulitem. Ponadto, do występowania cellulitu przyczynia się brak aktywności fizycznej, palenie papierosów oraz noszenie obcisłych ciuchów.

Jak nie trudno zauważyć, przyczyn powstawania cellulitu jest całkiem sporo. Co istotne – poznanie przyczyny występowania zdeformowanej tkanki tłuszczowej, ma kluczowe znaczenie dla efektywności leczenia.

Profilaktyka przeciw-cellulitowi – jak zapobiegać?

Występowanie cellulitu uwarunkowane jest przez szereg różnych przyczyn. Profilaktyka polega na wyeliminowaniu ewentualnych czynników kształtujących. W praktyce oznacza to po prostu prowadzenie zdrowego trybu życia, a konkretniej:

  • Prawidłowe odżywianie (zbilansowana, pełnowartościowa dieta)
  • Wzmożona aktywność fizyczna
  • Brak stosowania jakichkolwiek używek
  • Noszenie luźnych ubrań
  • Dodatkowa pielęgnacja skóry kremami i balsamami o działaniu odżywczym

Profilaktyka przeciw-cellulitowi nie powinna się ograniczać do konkretnych procesów. Oznacza to tyle, że powinniśmy stale dbać i kontrolować kondycję naszego organizmu – zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz.

Jak pozbyć się cellulitu?

Usuwanie cellulitu to proces, który niestety nie należy do najprostszych. Ten defekt nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i nie jest bolesny – dlatego też nie musisz się nim przejmować. Jednak, jeśli marzysz o gładkiej skórze, zabieg usuwania cellulitu jest nieunikniony.

Cellulit można usunąć korzystając z rozmaitych metod. Zdecydowanie najpowszechniej wykorzystywanym rozwiązaniem na cellulit są maści i kremy. To środki, które pełnią kilka funkcji: pobudzają krążenie, odbudowują i odżywiają skórę, przywracają naturalną strukturę tkance tłuszczowej. Ponadto, cellulit można usunąć korzystając z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia, peeling chemiczny czy też mikrodermabrazja.

Trzeba przyznać, że wybór sposobów eliminacji cellulitu jest bardzo duży. Oczywistym jest, że najwyższą efektywność osiągniemy korzystając z zabiegów. Nie mniej – nie są to rozwiązania na każdą kieszeń. Mikrodermabrazja, peeling chemiczny czy mezoterapia to zabiegi, za które może nam przyjść zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *