Jak usunąć rozstępy? Poznaj najlepsze metody usuwania rozstępów.

Na Twojej skórze pojawiły się czerwonawe, wrzecionowate pasma? Prawdopodobnie masz do czynienia z defektem potocznie określanym jako rozstępy. To przypadłość, która powstaje w wyniku pęknięcia włókien kolagenowych. Rozstępy są możliwe do usunięcia, choć nie jest to zadanie proste.

Przyczyny rozstępów – warunki sprzyjające występowaniu rozstępów

Powstawanie rozstępów zwykle związane jest z: otyłością, nadwagą, ciążą lub procesami budowania masy mięśniowej. To właśnie wtedy dochodzi do szybkiego wzrostu masy ciała, który nie zawsze wytrzymują włókna kolagenowe.

Wrzecionowate pasma powstają na skutek zbyt dużych naprężeń skóry. Kiedy masa ciała wzrasta, skóra poddawana jest niemałemu wyzwaniu. Kolagen ma swoje granice rozciągliwości, gdy zostaną przekroczone – po prostu pęka.

Jak usunąć rozstępy? Najlepsze metody.

Medycyna oferuje kilka rozwiązań umożliwiających skuteczną walkę z rozstępami. Niestety, te, które gwarantują najwyższą efektywność są zwykle bardzo drogie.

Metody o 100% skuteczności

Efektywność na takim poziomie gwarantują zabiegi medycyny estetycznej, a wśród nich: mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja, cryolift oraz peeling chemiczny. Realizacja każdego z nich wiąże się z wydatkiem oscylującym w granicach 1000 złotych.

Metody niegwarantujące skuteczności

Do mniej efektywnych metod usuwania rozstępów zaliczamy stosowanie kosmetyków i leków (dostępne w aptece bez recepty). Bardzo często wykorzystywane są również domowe receptury (przepisy na maseczki, peelingi itd. przekazywane są z pokolenia na pokolenie)

Rozstępy – czy można im zapobiec?

Te pytanie zadają sobie głównie kobiety w ciąży. Wszak, w ich przypadku wzrost wagi jest rzeczą normalną i oczekiwaną. Czy faktycznie można zapobiec występowaniu rozstępom?

Oczywiście. I wcale nie jest to wymagające zadanie. Wystarczy odpowiednio nawilżać i odżywiać skórę narażoną na defekty (brzuch, pośladki, uda, piersi, ramiona). W aptekach dostępne są specjalne preparaty odżywiające skórę w tym niezwykle specyficznym okresie. Należy pamiętać, że przed wykorzystaniem jakiegokolwiek środka należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Profilaktyka jest kluczowa

Bardzo często dzieje się tak, że rozstępów po prostu się spodziewamy. Wówczas można zastosować działania profilaktyczne, których zadaniem jest ograniczenie ryzyka wystąpienia rozstępów – w myśl zasady „łatwiej zapobiegać, niż leczyć”.

Podsumowanie

Rozstępy to wrzecionowate pasma pojawiające się na skutek przerwania włókien kolagenowych. Tworzą niezwykle nieestetyczny defekt, którego usunięcie jest bardzo trudne.

Rozstępy to poważny defekt skórny. Jeśli występuje na dużym obszarze wygląda niezwykle nieestetycznie. Warto więc wiedzieć w jaki sposób można pozbyć się rozstępów.

Aktualnie medycyna oferuje kilka rozwiązań. Najpopularniejszą formą walki (najlepiej dostępną, najtańszą) są kremy na rozstępy. Ich skuteczność nie należy jednak do najwyższych.

Zdecydowanie lepszym, efektywniejszym rozwiązaniem są zabiegi takie jak: mezoterapia, mikrodermabrazja, cryolift czy peeling chemiczny. Można je zrealizować w każdym gabinecie kosmetyczno-medycznym. Jedyną wadą takich rozwiązań jest ich cena.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *