Jak wybielić zęby stosując domowe sposoby?

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Nie ma w tym nic zaskakującego – w końcu, uśmiech ma wpływ na wizerunek dosłownie każdego.

Na nieszczęście, wiele osób zaniedbuje swoje zęby w latach młodości, co kończy się zażółceniami i przebarwieniami. Drogie zabiegi stomatologiczne są skuteczne, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Z tego też względu przygotowaliśmy zestawienie alternatyw.

Oczywiście, trudno spodziewać się, by domowe sposoby na białe zęby cechowała taka sama skuteczność jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnych zabiegów.

Herbata z czystka

Czystek znany jest z wielu różnych właściwości pro-zdrowotnych. Ma ogromny wpływ na układ pokarmowy, immunologiczny oraz sercowo-naczyniowy. Ponadto, jego stosowanie pozytywnie odbija się na urodzie – w tym na kolorze zębów.

Udowodniono, że codzienne stosowanie czystka pozwali usunąć wszelkie trudno dostępne zanieczyszczenia oraz wybielić zęby. W ciągu 3-4 tygodni można uzyskać kolor bielszy o kilka tonów.

Co istotne, picie herbaty z czystka jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. Może stosować niemal każdy.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to substancja o bardzo silnym działaniu odkwaszającym i oczyszczającym. Doskonale sprawdza się w roli detoksu, ale nie tylko.

Jej silne właściwości mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy wybielaniu zębów. Wystarczy tylko przeszczotkować zęby tą substancją (około minutę) by uzyskać natychmiastowy efekt. Niestety, soda może doprowadzać do zniszczenia szkliwa.

O tym, że soda oczyszczona nie jest najbezpieczniejsza świadczyć może chociażby fakt, że żaden ze stomatologów oficjalnie poleci tego rozwiązania. Jest ono bowiem zwyczajnie zbyt inwazyjne.

Sok z cytryny

Doskonałym sposobem na poprawę kondycji naszych zębów okazuje się również sok z cytryny. Mimo obecności destrukcyjnie działających kwasów owocowych może być z powodzeniem wykorzystywany w procesach wybielających zęby. Wszystko przez to, że działa rozjaśniająco i oczyszczająco.

Sok z cytryny to relatywnie bezpieczne rozwiązanie, jednakowoż – nie należy z nim przesadzać. Regularne szczotkowanie sokiem z cytryny może powodować uszkodzenie szkliwa.

Truskawki

Ostatnią przedstawianą metodą są truskawki. Tak, właśnie truskawki! Ten niezwykle smaczny owoc skrywa w sobie właściwości oczyszczające zęby z wszelkich zarazków. Wszystko to dzięki małym nasionkom umieszczonych na wierzchniej warstwie truskawki. Ich mikroskopijność sprawia, że docierają do najtrudniej dostępnych miejsc i pozwalają pozbyć się zanieczyszczeń. Po spożyciu tego owoca wystarczy dobrze wypłukać zęby.

Oczyszczanie zębów truskawkami jest powszechnie uznawane za bezpieczne. Należy mieć jednak świadomość, że jest to metoda, która pośrednio wpływa na ograniczenie zmiany koloru zębów. Truskawki nie działają wybielająco, a jedynie stanowią formę profilaktyczną.

Podsumowując, domowe sposoby na wybielenie zębów są skuteczne, aczkolwiek – trudno mówić o nich jak o alternatywach dla profesjonalnych zabiegów. Co więcej, częstokroć powodują skutki uboczne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *