Jak wyeliminować cellulit z ud i pośladków?

Jednym z najczęstszych defektów skórnych pojawiających się u kobiet jest cellulit. To nic innego jak zdeformowana tkanka tłuszczowa, która przypomina skórkę pomarańczową. Zresztą, cellulit powszechnie określany jest właśnie w ten sposób.

Skórka pomarańczowa to defekt nieestetyczny, którego eliminacji podejmuje się niemal każda kobieta. Problem ten jest bardzo powszechny – dosięga co trzecią kobietę.

Jakie są przyczyny występowania cellulitu?

Cellulit to przypadłość, która powstawać może w wyniku kilku czynników. Zdecydowanie najczęściej jest efektem zaburzeniem hormonalnych. To defekt charakterystyczny dla takich okresów jak dojrzewanie, ciąża czy menopauza.

W wielu przypadkach, głównym czynnikiem kształtującym powstawanie „skórki pomarańczowej” jest nieodpowiedni tryb życia, a konkretniej: zbyt obfita dieta, brak aktywności fizycznej oraz palenie papierosów.

Ponadto, defekt ten może być wynikiem niewłaściwej pielęgnacji skóry i/lub noszenia zbyt obcisłych ubrań (utrudniających swobodny przepływ krwi).

Czy cellulit jest groźny?

Skórka pomarańczowa to tylko i wyłącznie defekt estetyczny. Oznacza to, że nie stanowi zagrożenia dla zdrowia organizmu. Nie mniej jednak – zdeformowana skóra jest uznawana za bardzo nieatrakcyjną, dlatego też niemal każda kobieta podejmuje się trudów jego eliminacji.

Jak wyeliminować cellulit z ud i pośladków?

Miejscami w których najczęściej pojawiają się defekty w postaci zdeformowanej tkanki tłuszczowej są: uda, pośladki, brzuch, łydki oraz okolice lędźwi.

Eliminacja cellulitu może zachodzić na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najefektywniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej, a konkretniej: peelingu chemicznego, mezoterapii igłowej i/lub mikrodermabrazji.

Efektywne okazują się również domowe rozwiązania, a konkretniej: peeling z fusów kawy, naprzemienne prysznice czy maseczki z owoców awokado. Zastosowanie znajdą również kosmetyki dostępne w aptekach – w formie kremów i maści.

Czas leczenia cellulitu zależny jest od stopnia zaawansowania oraz zastosowanych metod.

Cellulit – zmora tylko kobiet?

Według szacunków, aż 97% zdiagnozowanych przypadków cellulitu dotyczy kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tylko kobiety borykają się z tą przypadłością?

Cellulit to przypadłość, której występowanie jest ściśle uwarunkowane przez gospodarkę hormonalną Pań, a konkretniej estrogeny. Panowie, u których diagnozuje się cellulit – borykają się właśnie z nadmiarem tych żeńskich hormonów (zazwyczaj zaburzenia tego typu są wynikiem złej diety – np. konsumpcji genetycznie modyfikowanej żywności).

Jak pozbyć się cellulitu? 3 proste sposoby na skórkę pomarańczową!

Eliminacja cellulitu nie jest niczym trudnym. Ważne jest jednak to, aby obok terapii właściwej, wyeliminować z naszego trybu życia: palenie papierosów, złą dietę. Dodatkowo, na czas leczenia warto również zwiększyć aktywność fizyczną.

 1. Peeling z fusów kawy
  4 łyżeczki fusów z czarnej, mielonej kawy należy wymieszać z dwiema łyżkami oliwy z oliwek. Tak przygotowaną „papkę” wcieramy kolistymi ruchami w okolice zmienione cellulitem.
 2. Naprzemienny prysznic
  Polewanie wodą zimną i ciepłą (na przemian) otwiera i zamyka pory, co poprawia ukrwienie i przyczynia się do poprawy kondycji skóry.
 3. Maseczka z owoców awokado
  Wyciąg z awokado ma mnóstwo pro-zdrowotnych właściwości. Jedną z nich jest pozytywny wpływ na skórę.

Podsumowanie

Cellulit to przypadłość, która objawia się grudkami i nierównościami na skórze. Wywoływana jest przez zaburzenia w budowie tkanki tłuszczowej znajdującej się w okolicach skóry właściwej.

Cellulit sam w sobie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia danej jednostki. Jest jednak na tyle nieestetyczne, że niemal każdy, kto go posiada – pragnie jak najszybciej go wyeliminować.

Cellulit może powstawać na skutek:

 • Palenia papierosów
 • Niewłaściwej diety
 • Siedzącego trybu życia

Ponadto, niekiedy przypadłość ta może być efektem noszenia obcisłych ubrań (ucisk na skórę powoduje zaburzenia w krążeniu krwi, co utrudnia odżywianie skóry).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *