Najlepsze domowe sposoby na białe zęby. Jak wybielić zęby domowymi metodami?

O śnieżnobiałym uśmiechu marzy niemal każdy. Wszak, to niezwykle ważny czynnik kształtujący naszą atrakcyjność. Dzisiejsza medycyna oferuje wiele rozwiązań pomagających uzyskać efekt białych zębów. Jednakże, często zabiegi tego typu są na tyle drogie, że nie każdy może sobie pozwolić na ich realizację.

Alternatywą dla laserowego wybielania zębów, specjalistycznych past i urządzeń naświetlających są domowe sposoby. Oczywiście, ich skuteczność nie jest tak duża jak w przypadku wyżej wymienionych zabiegów, jednakże z całą pewnością są to metody, które pozwalają zrobić różnicę w kolorze naszych zębów.

Soda oczyszczona i jej właściwości wybielające zębe

Soda oczyszczona to produkt spożywczy, który wykorzystywany jest także w celach wybielania zębów. Korzystanie z tego preparatu celem poprawy koloru naszego uzębienia jest bardzo powszechne. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż stomatolodzy potępiają ten sposób, gdyż może mieć degradujący wpływ na szkliwo.

Nie mniej jednak, metoda ta używana z głową (raz na jakiś czas) nie stanowi zagrożenia dla kondycji zębów. Efekty jakie pozwala osiągnąć soda nie są zbyt wielkie, ale pojawiają się natychmiastowo. Zęby są rozjaśnione, oczyszczone i wyglądają na zdrowsze.

Sok z cytryny i jego właściwości wybielające zęby

Cytryna to owoc, którego właściwości wykorzystywane są w przemyśle kosmetologicznym bardzo powszechnie. Jak się okazuje – cytryna i jej właściwości mogą być również wykorzystywane w celach wybielania zębów. Co prawda, kwasy owocowe mają szkodliwy wpływ na kondycję zebów, ale kwas cytrynowy jest na tyle słaby, że nie wyrządza poważnych szkód.

Efekty wybielania zębów sokiem z cytryną to maksymalnie kilka tonów. Zabieg można realizować na kilka sposobów: szczotkując, wypłukując lub dodając do pasty do zębów.

Herbata z czystka – czy wybiela zęby?

Czystek to ziele, któremu przypisuje się multum właściwości pro-zdrowotnych. Szeroko wykorzystywany produkt przez zwolenników medycyny niekonwencjonalnej znajduje również zastosowanie w domowej stomatologii estetycznej. Otóż, czystek, a konkretniej – napar z czystka wykazuje właściwości oczyszczające i wybielające zęby.

Kuracja herbatą z czystka nie jest niczym trudnym. Wszakże, wystarczy regularnie wypłukiwać jamę ustną herbatą z czystka, by zobaczyć całkiem dobre rezultaty.

Należy mieć jednak na uwadze fakt, iż w przypadku stosowania czystka, trudno o efekt „wow”. To rozwiązanie, które jest skuteczne, ale rezultaty pojawiają się stopniowo. Niekiedy trzeba na nie bardzo długo czekać.

Jednakowoż, czystek na białe zęby to rozwiązanie, o którym można powiedzieć, że jest bezpieczne. Nie odnotowano bowiem negatywnego wpływu czystka na kondycję zębów.

Truskawki, czyli jak wybielić zęby pysznym owocem?

Truskawki to jeden z najbardziej lubianych owoców sezonowych w Polsce. Delektujemy się smakiem małych, czerwonych owoców. Częstokroć jednak nie dostrzegamy pozytywnego wpływu truskawek na nasze zdrowie i urodę. Jak sie okazuje, te niepozorne owoce mogą sprzyjać wybielaniu zębów.

Wszystko za sprawą drobnych nasionek znajdujących sie na warstwie wierzchniej tego owocu. Otóż, wg ekspertów sprzyjają one oczyszczaniu zębów.

Rzecz jasna, nie są produktem stricte wybielającym zęby, nie mniej jednak – z całą pewnością sprzyjają oczyszczeniu, a więc mogą być stosowane profilaktycznie.

Czy domowe sposoby to alternatywa dla drogich zabiegów?

Domowe sposoby jako alternatywa dla drogich zabiegów? Z całą pewnością nie. Zabiegi takie jak laserowe wybielanie zębów to nie tylko większe bezpieczeństwo i brak skutków ubocznych, ale przede wszystkim – zdecydowanie wyższa skuteczność. Na całe szczęście ceny takowych rozwiązań cały czas szybują w dół i stają się coraz lepiej dostępne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *