Pielęgnacja włosów doczepianych. Jak dbać o włosy doczepiane?

Pielęgnacja włosów doczepianych nieco różni się od pielęgnacji włosów naturalnych. Po zabiegu przedłużania włosów warto posiadać wiedzę na temat tego jak należy traktować ten typ włosów.

Strzyżenie włosów doczepianych

Doczepione pasma włosów muszą stanowić całość fryzury. Sugeruje się wykorzystywanie zabiegu cieniowania, stopniowania długości włosa. Nie należy ciąć włosów prosto, gdyż wygląda to nienaturalnie i niemodnie.

Zadaniem fryzjera jest cięcie, które całkowicie „rozmyje” granicę pomiędzy włosami naturalnymi, a doczepioną częścią.

Jak czesać włosy doczepiane

Włosy doczepiane należy czesać równie często, co włosy naturalne. Ten proces gwarantuje nie tylko usunięcie zanieczyszczeń, ale także zachować dobry wygląd.

Na rynku dostępne są specjalne szczotki do włosów doczepianych. Odpowiednie wyczesywanie tych włosów jest niezwykle ważne, gdyż wszelkie złamania i zniszczenia nie będą regenerowane w naturalnych procesach.

Jak myć włosy doczepiane?

Włosy doczepiane są martwe. Oznacza to, że nie mają cebulek i nie występują procesy regeneracyjne. Dlatego też ich odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie ważny. Wszak, odbudowa zniszczonych włosów jest praktycznie niemożliwa.

Włosy doczepiane należy myć:

 • letnią wodą (nie za gorącą i nie za zimną)
 • pod prysznicem (niezbyt intensywny strumień wody)
 • nie używając ruchów kolistych

Warto również pamiętać, że włosy doczepiane nie powinny być traktowane suszarką. Osuszanie przy pomocy ręcznika powinno być delikatne (bez tarcia).

Jak nawilżać włosy doczepiane?

Nawilżanie przedłużonych włosów jest absolutnie kluczowe. Bez tego procesu, włosy bardzo szybko stracą na urodzie.

Włosy nawilżać należy przy wykorzystaniu masek do włosów wrażliwych oraz posiadających właściwości regeneracyjne. Można również wykorzystać domowe metody, tudzież miód, oliwę z oliwek oraz drożdże i żółtka jajek. Nawilżanie powinno być realizowane minimum dwa razy w tygodniu.

Jak widać, pielęgnacja włosów przedłużanych nie należy do najłatwiejszych. Jest wymagające, czasochłonne, ale za to daje naprawdę świetne rezultaty.

Zniszczone włosy doczepiane – co robić?

Bez cienia wątpliwości można określić włosy jako nieodłączny element urody, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Choć szczególną uwagę do kondycji i pielęgnacji włosów przykładają kobiety, to coraz częściej i Panowie sięgają po różnego rodzaju odżywki, maski, a nawet oleje.

O tym jak pielęgnować, myć, stylizować i odżywiać włosy zniszczone, dowiedzą się Państwo czytając dalszą część tego artykułu.

 • Mycie włosów zniszczonych powinno odbywać się przy wykorzystaniu specjalnych detergentów do włosów wrażliwych/zniszczonych. Delikatne produkty to między innymi te, które używane są przez dzieci. Do codziennej pielęgnacji można używać właśnie te.

  Silne detergenty powinniśmy używać do zabiegów higienicznych raz-dwa w tygodniu. Do codziennego odżywiania można stosować wspomniane szampony dla dzieci, odżywki lub inne delikatne detergenty.
 • Odżywianie włosów zniszczonych należy realizować przy wykorzystaniu specjalnych odżywek wzmacniających. Zdecydowanie najsilniejszym działaniem charakteryzują się te w formie szamponu.

  Przy odbudowie włosa bardzo ważne jest również odżywianie od wewnątrz – tj odpowiednia suplementacja. Można realizować ją konsumując zdrowsze posiłki lub korzystając z tabletek z niezbędnymi minerałami i witaminami.

  Do zabiegów pielęgnacyjnych trzeba także dołożyć olejowanie i maskowanie włosów. Przy włosach zniszczonych są to zabiegi równie ważne. Należy pamiętać, że ta forma wzmocnienia włosów i ochrony powinna być realizowana systematycznie.
 • Stylizacja włosów zniszczonych powinna zostać mocno ograniczona. Największą zmorą włosów podatnych na zniszczenia jest wysoka temperatura emitowana przez takie urządzenia jak suszarki, lokówki czy prostownice. Koniecznym jest by ograniczyć ich używanie.

  Bardzo ważnym jest także zaprzestanie korzystania z wszelkiego rodzaju stylizatorów w postaci żelów, pianek i lakierów. Im mniej szkodliwej chemii będzie na naszych włosach, tym szybciej wrócą one do optymalnej kondycji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *